تزئین دکوراسیون منزل

2خرداد1401
0 نظر

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

تزیین منزل با راه های ساده یکی از ایده های جالب و خلاقانه است که کاربردهای زیادی در زیبایی منزل دارد. طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌ سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

نقل مکان به خانه های جدید همیشه برای افراد یک خانه پر از هیجان و جذابیت است، اما گاهی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود و شما باید تصمیم بگیرید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب را فراهم بیاورید و طوری طراحی دکوراسیون خانه را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد.

تزئین دکوراسیون منزل
تزئین دکوراسیون منزل

تزیین فضای بالای شومینه

شومینه مرکز توجه در هر دکوراسیون است. اگرچه بسیاری از شومینه ها به تنهایی زیبا بوده و برای گرم نگه داشتن خانه به کار می روند، هماهنگی آن ها با طرح دکوراسیون مورد نظر دارای اهمیت است.
راه های زیر برای تزیین این فضای به شما کمک خواهد کرد:

نمادی از فرهنگ هر کشور

با قرار دادن یک کتاب نفیس که به دیوار بالای شومینه تکیه داده شود و شمعدانی های قدیمی و پرچمی از کشورتان می توانید شومینه ای متفاوت داشته باشید.

عکس ها و کارهای هنری

قرار دادن عکس ها یا آثار هنری بالای شومینه آن را مرکز توجه خواهد کرد. اگر یک عکس، پرینت یا قاب بزرگ دارید، بهتر است آن را روی طاقچه شومینه به دیوار تکیه دهید.
قرار دادن چند عکس یا چند کار هنری در کنار هم نیز ایده خوبی برای این فضا است. سعی کنید از قاب های هماهنگ یا قاب های هم رنگ استفاده کنید. قاب ها می توانند در اندازه های مختلف یا می توانند یکسان باشند. آن ها را با سلیقه بالای طاقچه بچینید یا با دادن طرحی خاص به دیوار بزنید. می توانید از عکس های سال های گذشته هم کمک بگیرید. عکس ها را بالای طاقچه گذاشته یا به دیوار بزنید.

تزئین دکوراسیون منزل
تزئین دکوراسیون منزل

آینه

آینه ها به بزرگ تر نشان دادن فضا کمک می کنند و با انعکاس نور، باعث روشن تر به نظر آمدن محیط می شوند. با قرار دادن یک آینه بزرگ دکوری بالای شومینه به آن مرکزیت دهید. کنار آن چند قاب عکس، یک گیاه تازه یا یک گلدان پرگل بگذارید.

تزیین به مناسبت های مختلف

با فرارسیدن مناسبت های مختلف، بالای شومینه را با شمع هایی با ارتفاع مختلف و حلقه های گل تزیین کنید.
حتی می توانید هفت سین عیدتان را با تخم مرغ های رنگی در بالای شومینه با یک طراحی زیبا قرار دهید.

پیام بگذارید